گفت‌و‌گوی هفته‌نامه شنبه با پیمان پارسامنش و محمد ریحانی، هم‌بنیانگذاران آرسان

آرسان هم مثل تمام استارتاپ‌های آغاز‌راه، تیم جوان و باانگیزه‌ای هستند که در حوزه واقعیت افزوده فعالیت می‌کند. واقعیت افزوده، یک نمای فیزیکی زنده است که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. این عناصر بر اساس تولیدات کامپیوتری که از طریق دریافت و پردازش اطلاعات کاربر توسط سنسورهای ورودی مانند صدا، ویدئو، تصاویر گرافیکی یا داده‌های GPS ‌است، ایجاد می‌شود.
ادامه مطلب

تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

  همانطور که از نام آن‌ها پیدا است، واقعیت مجازی یا Virtual Reality یا به اختصار VR، کاربر را وارد فضایی کاملا مجازی می‌کند که هرآنچه شخص مشاهده می‌کند و یا انجام می‌دهد کوچکترین ارتباطی با دنیای واقعی پیرامونش ندارد و تماما ساخته‌ی اپراتور است. برای مثال می‌توان افراد را وارد ماکت یک آسمان خراش کرد و همه ی قسمت‌ها را به آنان نشان داد، ولی در واقعیت این ساختمان و حتی …
ادامه مطلب

واقعیت افزوده یا AR چیست؟

واقعیت افزوده یا Augmented reality و یا به اختصار AR ، نسخه‌ی آپدیت و به روز شده ای از واقعیت است که در واقع یک نمای فیزیکی زنده به صورت مستقیم و غیر مستقیم و به طور معمول دارای رابط کاربری برای استفاده کاربر با افزودن لایه ای از ورودی های دیجیتال است که عناصری را پیرامون دنیای واقعی افراد اضافه می‌کند. لایه افزوده شده می تواند ویدئو، متن، صدا، تصویر، لوکیشن و … را نیز شامل شود.
ادامه مطلب